«Агро-2017»: день четвертий

На вході гостей так само зустрічала сільгосптехніка, експозиція якої тягнулася далеко вглиб виставки і нараховувала не одну сотню зразків, представлених десятками виробників. Знайомлячись із технікою, гості переконалися, що українські виробники можуть випускати не тільки ґрунтообробні агрегати, а й безпілотники чи системи точного висіву, що встановлюються на сівалки.

Цілий павільйон (№9а) та чимала територія на відкритому майданчику були відведені під експозиції запчастин, обладнання для поливу, технологій будівництва виробничих споруд. У павільйоні №3 вітчизняні та китайські виробники знайомили гостей з мотоблоками та ручними обприскувачами. Поруч демонструвалися інші речі, які можуть пригодитися власникам невеликих господарств, - вологоміри грунту та зерна, міні-метеостанції, доїльні апарати, установки для віджиму олії та приготування кормів. А на одному зі стендів демонстрували установки для вирощування шампіньйонів у домашніх умовах.

На спеціалізованій виставці «Біопаливо» була представлена ціла низка виробників котлів, здатних працювати на соломі, кукурудзинні, деревній щепі або пелетах. Чималу увагу дачників і городників привертали експозиції садово-городнього інструменту, ветпрепаратів. Поруч ішла жвава торгівля насінням овочів і квітів, саджанцями ягідних культур і цибулинами квіткових.

Багато цікавого змогли побачити, а, головне, - купити, й ті, хто сільським господарством не займається. Дегустації вин широко відомого Інституту виноробства ім. Таїрова або єдиної в Україні органічної виноробні Петрових, що на Одещині, не залишили байдужими поціновувачів благородного напою. Обширну експозицію займали пасічники, які продавали всі можливі види продукції бджільництва, наприклад, м’які медові вина, прополіс, пилок, маточне молочко і навіть медовий квас. Поруч ішли дегустація й продаж оригінальних сирів місцевих виробників не тільки з коров’ячого, а й з козячого та овечого молока, яких не зустрінеш у київських супермаркетах.

Велику увагу звичайних киян привернула спеціалізована виставка Organic, де теж на низці стендів велася торгівля й дегустація. Так, на стенді ФГ «Токмацьке 2010» можна було придбати джеми, соуси та морси з кизилу – культури, на якій спеціалізується господарство. На стенді ТОВ «Старий Порицьк» торгували органічними сирами, а на стендах ТМ «Пан Еко» - соками та ковбасами. Також можна було купити органічні масло, крупи, зерно, продукти для здорового харчування, такі, як насіння льону, спельту чи трав’яні чаї. Інтерес до справжньої органічної продукції був таким великим, що, наприклад салямі марки «Пан Еко» з м’яса свиней угорської породи Монголиця була розпродана в перший же день.

Чимало відвідувачів приходили з дітьми. Чи не головною розвагою для маленьких гостей стала спеціалізована виставка Animal`EХ, де в стійлах стояли племінні корови, вівці, кози, коні, а в клітках демонстрували курей різноманітних порід та кролів. Також до послуг гостей з дітьми був справжній міський пляж довкола двох басейнів – дорослого й дитячого.

Серед торгових рядів були й лотки з вишиванками, виробами народних промислів, сувенірами. А з тильного боку виставки на обширній території під тентами стояли столи, де можна було смачно пообідати шашликами з овочами-гриль.

Тож відвідувачі – як професіонали-аграрії, так і любителі і навіть городяни, отримали масу задоволення, знайшовши кожен щось для себе і на свій смак. Та, на жаль, 4-й день роботи виставки став днем її закриття. Однак найстаріша з існуючих галузевих виставок України впевнено будує плани на майбутнє і запрошує всіх через рік на «АГРО-2018»


http://agroexpo.in.ua